Pasikeitus sezonui, tėveliai pradeda sukti galvą dėl naujų batukų mažiesiems. Reikalingos ir basutės, atšilus orams patogiai žaisti lauke, ir šiltesnė avalynė žiemai, bristi per pusnis, ir aulinukai rudeniui, tinkami lietingiems orams, o gal ir pasitaškyti balose, nusileisti nuo sniego kalniuko, bėgioti rasotoje pievoje. Iš spintos pradedate traukti praeito sezono basutes, bet pėdutės skuba augti ir tikrai neplanuoja tilpti į senuosius batukus. Tuomet reikalingos avalynės įvairovė priverčia susimąstyti – kiek gi visa tai kainuos? Ar verta išlaidauti? 

Spartus vaikų augimo tempas

Net neabejojame, jog visuomet norisi įsigyti tik kokybiškiausias ir gražiausias garderobo detales vaikams, visgi, labai išlaidauti perkant avalynę mažyliams – neverta. Daugelį kartų girdėta frazė „kaip greitai auga vaikai“, labai tinkama kalbant apie batus mažiesiems. Praeitais metais ar netgi praeitą sezoną įsigyti sportiniai batukai dabar gali tikrai nebetikti. Avalynę vaikams derėtų rinktis pagal kainos ir kokybės santykį, nepamirštant pasidomėti batukų sudėtimi, gerais, odai kvėpuoti leidžiančiais audiniais, batų struktūra. Profilaktiškai ar susidūrus su tam tikromis pėdų formavimosi problemomis, rekomenduojama įsigyti kokybiškus ortopedinius batukus.

Apie tai daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje: „Ortopedinė avalynė vaikams – kuo ji ypatinga?“. 

Nusprendus įsigyti batus, piniginę ištuštinančius 80 € ar dar didesne suma, tikėtina, jog kokybe nenusivilsite. Tik nepamirškite, jog šią kainą nulems ir žinomas prekės ženklas, o batukais, dėl greito vaiko augimo, tikriausiai pasidžiaugsite vieną sezoną. Tad galbūt verta už tą pačią sumą įsigyti net keletą skirtingų porų? Pavyzdžiui, rudeniui ar žiemai galite pasiruošti išleidžiant apie 20–30 €, pavasariniais batukais mažųjų pėdas papuošite už maždaug 18–30 €, o vasarinės basutės atsieis apie 15–25 €. Naujai avalynei paskyrus minėtą 80 € sumą, vaiko spintą papildysite visų sezonų batukais, o galbūt netgi ne viena pora.

Dar spartesnis batukų sudėvėjimas

Ne tik greitas mažylių augimas skatina atsižvelgti į tinkamiausią avalynės kainą, bet ir jų sudėvėjimas. Nepamirškime, jog mažieji yra be galo smalsūs, nesusimąstantys, kodėl nauji batai negali išbandyti po lietaus užsilikusios balos ar žaidimų smėlio dėžėje. Nekokybiška avalynė, dažniausiai atlaikiusi labai trumpą laiką, keliaus į šiukšlių dėžę, o nusprendus įsigyti brangius, kaip pateikėme pavyzdį, 80 € ar dar daugiau atsieinančius batukus, nusivilsite dar labiau – minėti vaikų augimo tempai juos avėti leis, geriausiu atveju, vieną sezoną, o ir net brangiausia avalynė nėra apsaugota nuo mažųjų patrakėlių žaidimų. Įsigijus batukus, pagamintus iš gerų audinių bei už logišką, priimtiną kainą, juos išaugus ar visiškai sudėvėjus, neteks taip stipriai nusivilti išleista pinigų suma. 

Kaip jau minėjome, ieškant naujų batukų vaikams, labai svarbu įvertinti kainos ir kokybės santykį. Didelių išlaidų reikalaujanti avalynė dažniausiai daug atsieina ne tik dėl kokybiškų medžiagų, bet ir dėl žinomo gamintojo, kuris vaikučiams tikrai nėra aktualus, o sparčiai augančios pėdutės tuoj pat vėl reikalauja naujos avalynės. Tad norint sutaupyti, bet mažuosius papuošti ir gražiais, ir pėdoms draugiškais batukais, žinomą prekės ženklą rekomenduojame iškeisti į tokią pat kokybišką, tačiau pigesnę jų alternatyvą.

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two × 3 =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.