Be tinkamų batų gali išsivystyti plokščiapadystė, net iškrypti stuburas. Daugelis tėvelių specialius ortopedinius batukus perka vaikams kaip profilaktinę apsaugos, sveikatos gerinimo priemonę, kuri padeda augti laimingam ir sveikam vaikučiui.

Ar vaikui reikalingi ortopediniai batai?

Dažniausiai ortopedinių batukų poreikį pamato pediatras, tačiau net ir tėveliai gali pastebėti, kada vaiko kojos pozicija nėra taisyklinga. Žemiau išskyrėme tris pagrindinius požymius, kurie atskleidžia, kad vaikui ortopediniai batukai yra būtini:

  1. Mažai iškilusi pėdos arka išduoda, kad ortopediniai batai yra reikalingi.
  2. Jeigu vaikas skundžiasi pėdų arba nugaros skausmais – didelė tikimybė, kad jam reikia ortopedinių batų.
  3. Jeigu vaikas statydamas koją ją suka į vidų ir eina tarsi pasviręs – tokiu atveju reikia susirūpinti jo laikysena.

Kaip atpažinti ortopedinius batus? 

Ortopediniai batukai, skiriami jau turint problemą arba siekiant jos išvengti. Pagrindinis požymis – supinatoriai, kurie prisitaiko prie vaiko pėdos ir padeda paryškinti iškilimą. Taip ne tik išvengiama plokščiapadystės, tačiau ir garantuojamas kur kas lengvesnis ėjimas, tarsi „plaukimas“. Kulnas – tvirtas, tad atsispyrimas – patogus ir lengvas. Tuo pačiu pats batukas būna minkštas, tad vaikas eidamas tarsi spyruokliuoja. Kietas padukas tampa puikia atsvara, padas dedamas ant „bangelės“, kuri padeda formuoti taisyklingą jo padėtį ir tuo pačiu stovėseną. Žinoma, ortopediniai batai gaminami iš kokybiškų, ne sintetinių medžiagų, kadangi tai leidžia odai kvėpuoti, net ir karštomis dienomis neprakaituoti, nejusti diskomforto. Ypač daug dėmesio skiriama specialiam vidpadažiui, kuris dažniausiai gaminamas iš natūralios odos. Specialūs batai dažniausiai būna lengvi, tad vaikui paprasta judėti, kasdien aktyviai žaisdamas jis nevargina savo kojų, įveikia net ir ilgas bei sudėtingas trasas neapkraudamas stuburo.

Padėkite vaikui patogiai judėti, lengvai įveikti didelius atstumus, be reikalo neapkrauti stuburo. Įsigykite ortopedinius batukus!

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one + six =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.