Paskutiniu metu pediatrai ypač dažnai akcentuoja avalynės vaikams pasirinkimą. Daug dėmesio reikia skirti ne tik patiems pirmiems batukams, tačiau ir augančiam vaikui, kadangi tai gali nulemti net ir jo stovėseną. Iškrypęs stuburas – neretai būna blogų batukų rezultatas, kadangi nepatogūs batai trukdo taisyklingai vaikščioti.

Tokia smulkmena, kaip avalynė gali prisidėti prie geresnės arba blogesnės vaiko sveikatos. Net neverta diskutuoti, ar ortopediniai, ar paprasti batukai yra geresnis pasirinkimas. Kokybiškam vaikščiojimai – tik ortopediniai. Kodėl? Atsako ortopedai-traumatologai!

  • Ortopedinės avalynės vidpadis prisitaiko prie vaiko padų poreikių, tad priminimas būna taisyklingas. Laiku neparūpinus vaikui tinkamos avalynės didėja plokščiapadystės problema.
  • Paskutiniai tyrimai atskleidžia, kad kreivų kojų sindromą dažniau nei 40 % iššaukia būtent netinkamos avalynės pasirinkimas. Netinka ne tik per didelė arba per maža, tačiau taip pat ir per kieta, kai forma neatitinka vaiko pado poreikių. Specialūs batai – tarsi antra oda, nevaržo judesių, puikiai prisitaiko.
  • Po įvairiausių kojos traumų ortopedinė avalynė yra vieninteliai batukai, kuriuos gali nešioti vaikai. Padėkite išvengti problemų – užkirskite joms kelią su kokybiška avalyne!
  • Ortopedinė avalynė būna kur kas patogesnė, minkštesnė, kojos priminimas yra malonesnis. Kaip patys vaikučiai sako: „Vaikšto kaip ant debesų!“. Per parą vaikas vidutiniškai nueina apie 10 000 žingsnių. Tačiau ar batai, kuriuos jis dėvi kasdien, tam pritaikyti?
  • Retas žino, tačiau specialūs batukai gali paskatinti aktyvesnę kraujo cirkuliaciją. Ypač aktualu vaikučiams, kurie serga diabetu.
  • Turbūt net neverta sakyti, kad ortopediniai batai kainuoja kur kas pigiau nei kojų operacija, kurią gali iššaukti netinkama avalynė. Apsaugokite savo vaiką!
  • Vaikai labai judrūs, kasdien daug laksto, tad traumų tikimybė gana didelė. Visgi, su kokybiškais, puikiai prie jų kojyčių prisitaikiusiais batais, to pavyks išvengti. Net ir suklupus batas apsaugos vaiko koją, pavyks išvengti patempimų.
  • Galiausiai įvertinkite, kad platus batukų stilių pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas vaikutis pats galės susirasti tokius batus, kurie jam labiausiai tinka bei patinka! Pirkite kartu ir tegul avalynės pirkimas tampa labai smagia pramoga!

Rūpestis – geriausia profilaktika, tad nelaukite, kol ortopedinių batukų prireiks dėl sudirgusios vaiko sveikatos. Užkirskite kelią problemai dar tada, kai jos nėra. Pasirūpinkite vaiko kojomis ir leiskite jam kasdien tyrinėti pasaulį patogiai!

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × 1 =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.